Zelenina přímo na talíř

Zelenina přímo na talíř


Domácí zelenina je ideální strava, protože podle výzkumů by člověk měl jíst jen to co si sám vypěstuje. Sezonní zelenina je totiž mnohem lepší a výživnější než ta, kterou si koupíte mimo sezonu. Jinými slovy, v zimě, kdy u nás například rajčata běžně nerostou, byste je neměli jíst, protože uměle živená a rostoucí někde ve sklenících pod umělým světlem prostě nejsou výživná, a o chuti není třeba se bavit. Domácí zelenina a ovoce je vždycky lepší.

polykarbonátový skleník

Máte zahradu?
Pokud máte u domu kousek pozemku, pusťte se do pěstování. Můžete si vypěstovat vlastní ovoce a zeleninu, a nic moc do začátku nepotřebujete. Jestli ještě nemáte připravené záhonky, je jednodušší dát na trávu netkanou textilii, pytel nebo igelit, a nechat trávu vyschnout. Pak ji stačí vyplet a můžete půdu porýt. Můžete rovnou zasadit rostlinky, ze kterých za pár týdnů sklidíte plody své snahy. Začátečníci většinou pěstují cukety, saláty, okurky, ředkvičky a bylinky. Jakmile získáte další zkušenosti, můžete vyzkoušet třeba rajčata, která jsou problematická jen v tom, že trpí na plísně.

skleník z polykarbonátu

Pěstování není složité, ale někdy je to o nervy. Počasí neovlivníte, a tak se může stát že příroda vám celou nebo část úrody nenávratně zničí – stačí jedna větší bouřka s kroupami a máte po rostlinkách. Ve skleníku rostliny ochráníte nejen před pohromou, kterou dokáže počasí napáchat, ale také je ochráníte před škůdci, kteří si zase rádi pochutnají především na zelí, květáku nebo patizonech. Pokud se rozhodnete že si koupíte polykarbonátový skleník, rostlinky v něm mají vyšší šanci na přežití. Pěstování ve skleníku se věnují generace před námi, protože pěstování ve skleníku má svoje výhody. Skleníky jsou dnes cenově dostupné a navíc jsou jednoduché na montáž, kterou hravě zvládnete podle přiloženého návodu. Najdete v něm i fotografie které vám hodně usnadní práci.