Stop únikům

Stop únikům


My lidé žijeme nebo bychom aspoň chtěli a měli žít ve kvalitních nemovitostech. Tedy v domech nebo bytech, kde všechno funguje tak, jak to tam podle našich představ fungovat má. A tak se o dokonalý stav takových nemovitostí staráme. Někdy my a někdy zodpovědné úřady, dbající tu hlavně na otázky bezpečnosti a hygieny. Ale i kdybychom se všichni starali sebevíc, někdy tu může vzniknout a rozvinout se i hodně velký problém. A to v souvislosti s vodou. Přesněji s únikem vody.

odmontovaný kohoutek

Máme za samozřejmost, že k nám voda přitéká vodovodním potrubím. K čemu jinému by nám tu konec konců takové potrubí bylo? Jenže takové potrubí bývá obvykle zazděné nebo jinak důmyslně skryté před našimi zraky, aby nám nehyzdilo prostředí. A pak se tu může vytvořit problém, se kterým nebojujeme, protože o jeho existenci nevíme, dokud už není docela pozdě. Něco tu může přestat těsnit, a pak odsud voda začne vytékat i tam, kam by rozhodně neměla. A problém je na světě. Tento sice zpravidla nedosáhne takového stupně, že bychom žili někde v domě připomínajícím ten vodnický z komedie Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách, ale i tak tu může vzniknout celá řada nepříjemností, jejichž následné řešení může být i hodně náročné.

špinavá voda

Takže je žádoucí vyhledávání úniku vody. A to nejen tehdy, když už se tento nedá ututlat, ale raději hned, jakmile pojmeme určité podezření. Nebo pro mě a za mě i jenom preventivně. Ona totiž voda, jakkoliv třeba nezávadná, dokáže vést ke vzniku mnoha nepříjemností, a těch je záhodno se vyvarovat.

A že nebudete opakovaně ničit omítku a sekat do zdiva, jenom abyste se podívali, v jakém stavu je zde zazděné potrubí? To ani nemusíte. Díky instalatérům, kteří využívají i moderní techniku, s níž dokážou odhalit i nepatrné úniky v takto ukrytém vodovodu. A díky tomu lze zamezit poškozování zdiva, plísni, hnilobě nebo i vysokým účtům za vodné.